İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

RSS

Haberler

Atatürk Fen Lisesi Öğrencileri Deprem Simülasyon Merkezimizi Ziyaret Etti 10 Ekim 2018
foto
Japonya'da 31 Ekim-1 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan DÜNYA TSUNAMİ FARKINDALIK GÜNÜ'ne katılım sağlayacak İstanbul Atatürk Fen Lisesinden bir grup öğrenci öğretmenleriyle birlikte AFAD Deprem Simülasyon Merkezimizde erken yaşta bireylerin afetlere karşı eğitilmesi kapsamında Deprem Farkındalık ve Simülasyon Eğitimimize katılım sağlayarak hazırlık yaptılar.
[Devamı]
Çankaya Belediyesi'ne verilecek Afet Farkındalık Eğitimi için AFADEM'de toplantı yapıldı. 10 Ekim 2018
foto
Çankaya Belediyesi'ne Afet Farkındalık Eğitimi vermek için AFADEM'de toplantı yapıldı. AFADEM Müdürü İlhan ERANIL başta olmak üzere öğretmenlerimiz ve Çankaya Belediyesi Kültür işlerinden görevlilerin katılımlarıyla ne tür bir eğitim verileceği konuşularak eğitim takvimine bağlandı.
[Devamı]
kAFADarlar Tiyatro Çocuk Oyunumuz Gösterimde 02 Ekim 2018
foto
kAFADarlar Tiyatro Çocuk Oyunumuz Başkanlığımız ana kampüsü konferans salonunda 1 Ekim Dünya Çocuk Günü'nde çocuklarla buluştu. Ülkemizde sıkça görülen afetlerden biri olan deprem hakkında; deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışlar konusunda bilinçlendirme odaklı oyunumuz; ilkokul 1,2,3 ve 4.sınıf öğrencilerine Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Pazartesi ve Salı günleri sabah 10:00-11:00 arasında ve 11:30-12:30 saatleri arasında iki seans olarak perde de olacak. 1 Ekim 2018 günü Şehit Yunus Emre Duran İlkokulu, Kemal Atatürk İlkokulu ve Özel Ahmet Yesevi Okulları, 2 Ekim 2018 günü Türkiye Noterler Birliği İlkokulu, Ayşe Tokur İlkokulu ve Türkan Azmi Köksoy İlkokulu öğrencileri oyunumuzun ilk konuklarıydı. Tiyatro oyununa randevu almak için tıklayınız....
[Devamı]
Doğada Arama Kurtarma Temel Eğitimi (Modül 2) Yapıldı. 01 Ekim 2018
foto
İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllü ve personeline yönelik Doğada Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi Modül 2 Kursu 23 - 29 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara iline bağlı Çubuk Aykayası'nda 11 eğitmenimizin katılımı ile başarıyla tamamlandı.
[Devamı]
Bosna Hersek Cumhuriyeti Sivil Savunma Ekibine Eğitim Verildi. 19 Eylül 2018
foto
Başkanlığımız, Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi, Kentsel Arama Kurtarma Eğitim Grubu tarafından Bosna Hersek Cumhuriyeti Sivil Savunma Ekibi (FUCZ) personeline yönelik, 03 - 14 Eylül 2018 tarihleri arasında, iki hafta süren programla arama kurtarmanın sınıflandırılması, INSARAG standartları, ekiplerinin organizasyonel yapılanması, saha yönetimi ve koordinasyon, enkazda çalışma, teknik ekipmanların kullanımı gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitim verilmiştir.
[Devamı]
13.Dönem AA Savaş Muhabirleri Afetlerde Hayatta Kalma Eğitimi Yapıldı 19 Eylül 2018
foto
Savaş, afet ve olağanüstü hallerde görev yapacak muhabirlerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen "13. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı Afetlerde Hayatta Kalma Eğitimi", AFADEM yerleşkesi tatbikat alanı ve Deprem Simülasyon Merkezimizde gerçekleştirildi.
[Devamı]
Temel Yangın Eğitimlerimiz Devam Ediyor. 05 Eylül 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri personeline yönelik "Temel Yangın Eğitimi" takvimi hazırlanmış olup, 2018 Haziran ayı sonuna kadar eğitimlerimiz devam etmiştir. Planlanan eğitimlerden 2' si bazı nedenlerle yapılamamış olup, yapılamayan eğitimlerimiz 2018 Eylül ayı içerisinde yapılacaktır. İlk eğitim 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya ve Artvin İllerinden 3'er katılımcıyla başlayacaktır. Katılımcılarımız için Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'miz Misafirhanesinde yeterli sayıda oda ayrılmıştır. Eğitime katılacak personeller eğitim süresince AFAD resmi iş kıyafetleri ile eğitime katılacaklardır.
[Devamı]
Deprem Simülasyon Merkezi Eğitim Talepleri Alınmaya Başlandı 04 Eylül 2018
foto
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Deprem Simülasyon Merkezi eğitim randevu talepleri alınmaya başlanmış olup, eğitim takvimi oluşturulmaktadır. ( Eğitim talebinde bulunmak için tıklayınız. ) MEB Müfredatındaki kazanımların paralelliğinden dolayı randevular ilkokul 4.sınıf başta olmak üzere ortaokul ve lise gruplarına randevu oluşturulacaktır. 1.sınıf 2.sınıf ve 3.sınıflara randevu verilmeyecektir. Eğitimin verimliliği açısından seans başına 70 öğrenci kabul edilecek olup simülasyon eğitimlerimiz sabah ve öğleden sonra iki seans halinde yapılmaktadır.
[Devamı]
Mobil Afet Simülasyon Araçlarımız 23 İlde Eğitim Verdi 10 Ağustos 2018
foto
Halkımızın afetler konusunda bilinçlendirilmesi kapsamında Mobil Afet Simülasyon tırları 20 ilde eğitimlerine devam etti. 72 günde, 7.726 kişiye eğitim verildi. Mobil afet simülasyon araçlarımızdan deprem öncesi, anı ve sonrası hakkında AFADEM Eğitmenlerimiz tarafından bilgilendirme yapılıyor. Deprem platformunda uygulamalı olarak yaklaşık 6,5 büyüklüğünde bir deprem yaşatılıyor.
[Devamı]
Pakistan Heyetinin AFADEM ve Deprem Simülasyon Merkezimizi Ziyareti 10 Ağustos 2018
foto
Pakistan'ın Afet ve Acil Durum konularındaki koordinatör kurumu Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA) Başkanı Tuğgeneral Omar Mehmood Hayat, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanımız Yusuf AYSU ile Deprem Simülasyon Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirdiler.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789