İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

logo
Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi
RSS

Haberler

"Sel, Heyelan ve Kaya Düşmesi Eğitimi" Trabzon'da devam ediyor. 30 Kasım 2017
foto
Başkanlığımzı AFADEM koordinesinde Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün katkılarıyla "Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi"nin 6. aşaması olan "Sel, Heyelan ve Kaya Düşmesi Eğitimi" gerçek olayların yaşandığı bölgelerde uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.
[Devamı]
Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi Yapıldı. 17 Kasım 2017
foto
Afet ve Acil Durum Eğitimi Merkezi tarafından 13 - 17 KASIM 2017 tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline (17 kişi) yönelik olarak 5 günlük Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi düzenlenmiştir.
[Devamı]
Yüksekten ve Derin Yerlerden Kurtarma Eğitimi Yapıldı. 06 Kasım 2017
foto
30 Ekim - 05 Kasım 2017 tarihleri arasında Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi’nde (AFADEM) Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi’nin 5. Aşaması olan Yüksekten ve Derin Yerlerden Kurtarma Eğitimi yapıldı. Eğitim kapsamında I.N.S.A.R.AG. Kriterleri gözetilerek; dik iniş ve dik çıkış, dar açılı ve dik açılı kurtarma operasyonları, makara – palanga sistemleri ile hava hattı kurulumu konularında eğitimler verilmiştir. Eğitime katılan tüm kursiyer ve eğitmenlerimize teşekkür ederiz.
[Devamı]
Başkanlığımız Personeline Yönelik Düzenlenen Afet Bilinci Farkındalık ve Yangın Eğitimi Tamamlandı. 03 Kasım 2017
foto
Başkanlığımız Personeline yönelik Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'miz kampüsü içerisinde yeralan Deprem Simülasyon Merkezi'nde 30 Ekim - 03 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen Afet Bilinci Farkındalık ve Yangın Eğitimi'miz tamamlanmıştır. Başkanlığımızdan 290 personelimizin katıldığı eğitimlerde afet tanımı, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda bilinçlendirme eğitimi, deprem simülasyon uygulaması ve son olarakta yangına müdahale konusunda eğitim verilmiş, akabinde yangın söndürme uygulaması ile eğitim tamamlanmıştır.
[Devamı]
BİOEM Komutanlığı Kursiyerlerine 01 Kasım 2017 tarihinde Eğitim Verildi. 01 Kasım 2017
foto
Başkanlığımız Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi-AFADEM’de 01 Kasım 2017 tarihinde NATO faaliyetleri kapsamında 13 farklı ülkeden (Barış için Ortaklık, Akdeniz Diyaloğu, İstanbul İşbirliği Girişimi ve Küresel Ortaklık üyesi ülkeler) Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde bulunan Barış için Ortaklık Eğitim Merkezi-BİOEM’de eğitim kursuna katılan ve eğitimin öğrenme hedeflerinden biri olan Ulusal ve Uluslararası Afet Yardım Kuruluşları, Rolleri ve Özellikleri konusunda içlerinde biri general olmak üzere rütbeli yabancı askeri personele öğretmenlerimiz tarafından İngilizce olarak başkanlığımızın tanıtımının yanı sıra eğitim merkezimiz ve Türkiye Afet Müdahale Planı-TAMP hakkında sunumlar gerçekleştirilmiştir. Teorik bilgilendirmeler sonrası eğitim merkezi kampüsünde bulunan AFAD Deprem Simülasyon M...
[Devamı]
Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneğine (SABAH) eğitim verildi. 01 Kasım 2017
foto
23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği (S.A.B.A.H.) üyelerine (19 kişi) yönelik olarak Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'mizce 5 günlük HAFİF ARAMA VE KURTARMA EĞİTİMİ düzenlenmiştir.
[Devamı]
Teşkilatımıza Verilen Afet Bilinci Eğitmen Eğitimleri Tamamlandı. 12 Ekim 2017
foto
İl AFAD Müdürlüklerimizden gelen yoğun istek üzerine açılan "Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci 1 Eğitmen Eğitimi" 10-12 Ekim 2017 tarihindeki son eğitimle birlikte tamamladı. Planlanan 6 eğitimde toplamda 342 personelimiz "Afet Bilinci Eğitmeni" olarak eğitimlerini başarıyla tamamladı. İl Müdürlüklerimizin eğitmen kapasitelerini bu eğitimlerle birlikte arttırarak Afet Bilinci konusunda daha çok kişiye bu eğitimlerin ulaşması hedeflenmektedir.
[Devamı]
Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi 4.Etap Harita-Pusula-GPS Eğitimi Tamamlandı. 09 Ekim 2017
foto
Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitim Programının 4. etabı olan harita-pusula-gps- eğitimi 02-07 Ekim 2017 tarihlerinde Zonguldak’ta gerçekleştirildi. AFAD bünyesinde ilk kez merkezi olarak AFADEM organizasyonu ile gerçekleştirilen ve 50 arama ve kurtarma personelinin katıldığı eğitimimizde:
[Devamı]
Zoguldak’ta “Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi”nin 4. Aşaması olan Harita-Pusula-Gps eğitimi düzenlenecektir. 26 Eylül 2017
foto
02-07 Ekim 2017 tarihleri arasında Zoguldak’ta “Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi”nin 4. Aşaması olan Harita-Pusula-Gps eğitimi düzenlenecektir. Eğitim İçin Gerekli Malzemeler 1- RESMİ GÖREV KIYAFETİ 2-BOT (UZUN KONÇLU) 3-SIRT ÇANTASI (20- 40LT. ARASI)
[Devamı]
Buzulda ve Yüksek İrtifada Arama ve Kurtarma Eğitimi Tamamlandı. 25 Eylül 2017
foto
Doğada Arama ve Kurtarma Eğitim Programının 7. Kursu Olan Buzulda ve Yüksek İrtifada Arama ve Kurtarma Kursu 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında tamamlandı. 34 İlden 14 Eğitmen ve 62 kursiyerin katılımı ile gerçekleşen Buzulda ve Yüksek İrtifada Arama ve Kurtarma Kursu Rize Valiliğinde gerçekleşen Rize Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ'ında konuşma yaptığı açılış programı ile başladı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345