İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

logo
Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi
RSS

Haberler

Teşkilatımıza Verilen Afet Bilinci Eğitmen Eğitimleri Tamamlandı. 12 Ekim 2017
foto
İl AFAD Müdürlüklerimizden gelen yoğun istek üzerine açılan "Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci 1 Eğitmen Eğitimi" 10-12 Ekim 2017 tarihindeki son eğitimle birlikte tamamladı. Planlanan 6 eğitimde toplamda 342 personelimiz "Afet Bilinci Eğitmeni" olarak eğitimlerini başarıyla tamamladı. İl Müdürlüklerimizin eğitmen kapasitelerini bu eğitimlerle birlikte arttırarak Afet Bilinci konusunda daha çok kişiye bu eğitimlerin ulaşması hedeflenmektedir.
[Devamı]
Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi 4.Etap Harita-Pusula-GPS Eğitimi Tamamlandı. 09 Ekim 2017
foto
Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitim Programının 4. etabı olan harita-pusula-gps- eğitimi 02-07 Ekim 2017 tarihlerinde Zonguldak’ta gerçekleştirildi. AFAD bünyesinde ilk kez merkezi olarak AFADEM organizasyonu ile gerçekleştirilen ve 50 arama ve kurtarma personelinin katıldığı eğitimimizde:
[Devamı]
Zoguldak’ta “Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi”nin 4. Aşaması olan Harita-Pusula-Gps eğitimi düzenlenecektir. 26 Eylül 2017
foto
02-07 Ekim 2017 tarihleri arasında Zoguldak’ta “Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi”nin 4. Aşaması olan Harita-Pusula-Gps eğitimi düzenlenecektir. Eğitim İçin Gerekli Malzemeler 1- RESMİ GÖREV KIYAFETİ 2-BOT (UZUN KONÇLU) 3-SIRT ÇANTASI (20- 40LT. ARASI)
[Devamı]
Buzulda ve Yüksek İrtifada Arama ve Kurtarma Eğitimi Tamamlandı. 25 Eylül 2017
foto
Doğada Arama ve Kurtarma Eğitim Programının 7. Kursu Olan Buzulda ve Yüksek İrtifada Arama ve Kurtarma Kursu 18-22 Eylül 2017 tarihleri arasında tamamlandı. 34 İlden 14 Eğitmen ve 62 kursiyerin katılımı ile gerçekleşen Buzulda ve Yüksek İrtifada Arama ve Kurtarma Kursu Rize Valiliğinde gerçekleşen Rize Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ'ında konuşma yaptığı açılış programı ile başladı.
[Devamı]
Afet Bilinci Eğitmen Eğitimleri Notu 22 Eylül 2017
foto
Bilgi Notu Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci 1 Eğitmen Eğitimi Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde 1. Dönem Gruplarından ilki 24 Mayıs – 26 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci 1 Eğitmen Eğitimleri diğer grupların eğitimleriyle devam edilmektedir. Belirtilen eğitimlerin ilk günlerinde özellikle öğle yemeklerinin sayısında bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Eğitim Merkezimize gelecek olan katılımcılar katılacakları eğitim döneminde yiyecekleri yemekleri (sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini) önceden Eğitim Merkezimize bildirmeleri belirtilen sıkıntılarla karşılaşılmaması aşamasında faydalı olacaktır. Belirlenen eğitime katılacak personellerimiz için konaklama imkanı mevcuttur. Odalar tek kişiliktir ve odalarda 24 saat sıcak su, kablosuz internet...
[Devamı]
Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama ve Kurtarma Eğitimi Başlıyor. 11 Eylül 2017
foto
18 – 22 Eylül 2017 tarihleri arasında Rize ili Kaçkar Dağı'nın (Yukarı Kavron Yaylası, Mezovit Yaylası, Kaçkar Büyük Buzulu, Kaçkar Zirve) değişik bölümlerinde gerçekleştirilecek olan "Yüksek İrtifada ve Buzulda Arama ve Kurtarma Eğitimi yapılacaktır.
[Devamı]
AFAD’dan Savaş Muhabiri Adaylarına Zorlu Eğitim 23 Ağustos 2017
foto
AFADEM Eğitmenleri tarafından verilen Savaş Muhabirliği Eğitimleri, 11. dönem programını başarıyla tamamladı. Olağanüstü koşullarda görev yapan muhabirlere yönelik "11. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi"nin AFAD’daki bölümü 23.08.2017 tarihinde AFADEM yerleşkesinde gerçekleştirildi. Türkiye’de tek dünyada ise sayılı bir kaç kurum tarafından verilen Savaş Muhabirliği Eğitimi’ne katılan adaylar; görev başında karşılaşabilecekleri saldırı ile tehlikelere karşı kendilerini korumayı ve olağanüstü şartlarda görev yapmayı öğreniyor.
[Devamı]
İl Müdürlükleri Personeline Verilen Afet Bilinci Eğitimleri Kaldığı Yerden Devam Ediyor. 22 Ağustos 2017
foto
İl Müdürlüklerimiz tarafından eğitim faaliyetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için gelen eğitim talepleri doğrultusunda daha önce Temel Afet Bilinci Eğitimi almamış İl AFAD personeline yönelik olarak AFADEM'de ilk etabı 24-26 Mayıs 2017'de gerçekleştirilen "Afet Bilinci Eğitmen Eğitim"lerinin sonraki etaplarının ilki 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında 30 İl AFAD Müdürlüğünden 60 personelin katılımıyla başlayacaktır. Eğitimler takip eden haftalarda devam ederek bitirilecektir. İl Müdürlüklerinin mail adreslerine gönderilen 12 Mayıs 2017 tarih ve 72228 sayılı Olur ile İller eğitime katılacak personelleri ile ilgili Olurları alacaklardır. Ayrıca İllere başka bir evrak gönderilmeyecektir. Eğitime ait Katılımcılara eğitime katıldıkları süre içerisinde AFADEM'de konaklamaları için yer ayrı...
[Devamı]
10. Dönem AA Savaş Muhabirliği Eğitimi AFADEM Yerleşkesinde gerçekleştirildi. 14 Ağustos 2017
foto
14 Temmuz 2017, Ankara/ Olağanüstü koşullarda görev yapan muhabirlere yönelik "10. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi", AA Haber Akademisi, AFAD, Polis Akademisi ve TSK’nın işbirliğiyle düzenlendi. Bir kamu hizmeti olan haberciliği, savaş ve afet gibi zorlu koşullarda canlarını hiçe sayarak yapan muhabirlere, afet durumlarında karşılaşabilecekleri riskler, afetlerden korunma yöntemleri, afetlerde güvenli çalışma prensipleri, ekip ruhu, afetlerde kriz merkezi ile irtibat kurma, zor şartlarda barınma ve hayatta kalma teknikleri, helikopter ile intikal, iniş ve biniş teknikleri eğitimleri uygulamalı olarak program kapsamında AFADEM Deprem Simülasyon Merkezi eğitmenleri tarafından 9 Ağustos 2017 Çarşamba günü AFADEM yerleşkesinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
İzmir'de Bornova Gençlik Merkezi'nde Afet Bilinci Eğitmen Eğitimi Yapıldı. 07 Ağustos 2017
foto
Başkanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve özellikle gençlere afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak, yaşadıkları mekanda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamayı amaçlayan Afete Hazır Türkiye – Temel Afet Bilinci-1 Eğitmen Eğitimlerine 01-03 Ağustos 2017 tarihleri arasında İzmir'de Bornova Gençlik Merkezindeki eğitimlerle devam edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234