İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

RSS

Haberler

Navigasyon ve Teknik Arama Kursu Tamamlandı 19 Şubat 2018
foto
10 – 16 Şubat 2018 tarihleri arasında Isparta Yazılıkanyon ’da Doğada Arama ve Kurtarma Eğitim Programının son kursu olan Navigasyon ve Teknik Arama Kursu tamamlandı. Eğitim öncesinde 3 gün boyunca arazide parkur ve rota hazırlayan doğada arama ve kurtarma eğitmenlerimiz tarafından ‘Arazi araması yönetimi, harita kullanımı, pusula kullanımı, GPS kullanımı ve İz takibi konularında arazide uygulamalı eğitimler verildi.
[Devamı]
İçişleri Bakanlığı Personeline Yönelik Afet Farkındalık Eğitimi Düzenlendi. 29 Ocak 2018
foto
AFAD Başkanlığımız Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Deprem Simülasyon Merkezinde AFAD Başkanlığımız ve İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle 22 Ocak – 25 Ocak 2018 tarihleri arasında sabah ve öğle olmak üzere İçişleri Bakanlığı Merkez birimleriyle, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde çalışan 414 personele yönelik Afet Bilinci Eğitimi kapsamında Deprem Farkındalığı ve Deprem Tatbikatı eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
2017 yılı Afet Bilinci Eğitmen Eğitimleri Kütahya'da sona erdi. 25 Aralık 2017
foto
Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrası yapılacak doğru davranışların topluma kazandırılmasında rol almak isteyen gönüllüleri "Temel Afet Bilinci Eğitmeni" olarak yetiştirmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından organize edilerek Başkanlığımız AFADEM tarafından öğretmen desteğiyle planlanan Afet Bilinci Eğitmen Eğitimlerimizin 2017 yılı son Eğitimi Kütahya Gençlik Merkezi'nde 19-21 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılarak tamamlanmıştır. Afet Bilinci Eğitmen Eğitimlerimiz 2018 yılında da hızını kesmeden devam edecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organizasyonu yapılan bu eğitimlere başvurularınızı www.gencgonulluler.gov.tr adresinden yapabilirsiniz....
[Devamı]
Doğal Afet Arama ve Kurtarma İlkyardım Kulübü Derneğine Hafif Arama Kurtarma Eğitimi Verildi. 18 Aralık 2017
foto
11-15 Aralık 2017 Tarihleri arasında Doğal Afet Arama ve Kurtarma İlkyardım Kulübü (D.A.K.İ.K.) Üyelerine yönelik olarak 5 günlük Hafif Arama Kurtarma Eğitim programı düzenlenmiştir.
[Devamı]
"Sel, Heyelan ve Kaya Düşmesi Eğitimi" Trabzon'da devam ediyor. 30 Kasım 2017
foto
Başkanlığımzı AFADEM koordinesinde Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün katkılarıyla "Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi"nin 6. aşaması olan "Sel, Heyelan ve Kaya Düşmesi Eğitimi" gerçek olayların yaşandığı bölgelerde uygulamalı olarak gerçekleştirilmektedir.
[Devamı]
Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi Yapıldı. 17 Kasım 2017
foto
Afet ve Acil Durum Eğitimi Merkezi tarafından 13 - 17 KASIM 2017 tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline (17 kişi) yönelik olarak 5 günlük Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi düzenlenmiştir.
[Devamı]
Yüksekten ve Derin Yerlerden Kurtarma Eğitimi Yapıldı. 06 Kasım 2017
foto
30 Ekim - 05 Kasım 2017 tarihleri arasında Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi’nde (AFADEM) Kentsel Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi’nin 5. Aşaması olan Yüksekten ve Derin Yerlerden Kurtarma Eğitimi yapıldı. Eğitim kapsamında I.N.S.A.R.AG. Kriterleri gözetilerek; dik iniş ve dik çıkış, dar açılı ve dik açılı kurtarma operasyonları, makara – palanga sistemleri ile hava hattı kurulumu konularında eğitimler verilmiştir. Eğitime katılan tüm kursiyer ve eğitmenlerimize teşekkür ederiz.
[Devamı]
Başkanlığımız Personeline Yönelik Düzenlenen Afet Bilinci Farkındalık ve Yangın Eğitimi Tamamlandı. 03 Kasım 2017
foto
Başkanlığımız Personeline yönelik Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'miz kampüsü içerisinde yeralan Deprem Simülasyon Merkezi'nde 30 Ekim - 03 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenen Afet Bilinci Farkındalık ve Yangın Eğitimi'miz tamamlanmıştır. Başkanlığımızdan 290 personelimizin katıldığı eğitimlerde afet tanımı, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda bilinçlendirme eğitimi, deprem simülasyon uygulaması ve son olarakta yangına müdahale konusunda eğitim verilmiş, akabinde yangın söndürme uygulaması ile eğitim tamamlanmıştır.
[Devamı]
BİOEM Komutanlığı Kursiyerlerine 01 Kasım 2017 tarihinde Eğitim Verildi. 01 Kasım 2017
foto
Başkanlığımız Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi-AFADEM’de 01 Kasım 2017 tarihinde NATO faaliyetleri kapsamında 13 farklı ülkeden (Barış için Ortaklık, Akdeniz Diyaloğu, İstanbul İşbirliği Girişimi ve Küresel Ortaklık üyesi ülkeler) Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde bulunan Barış için Ortaklık Eğitim Merkezi-BİOEM’de eğitim kursuna katılan ve eğitimin öğrenme hedeflerinden biri olan Ulusal ve Uluslararası Afet Yardım Kuruluşları, Rolleri ve Özellikleri konusunda içlerinde biri general olmak üzere rütbeli yabancı askeri personele öğretmenlerimiz tarafından İngilizce olarak başkanlığımızın tanıtımının yanı sıra eğitim merkezimiz ve Türkiye Afet Müdahale Planı-TAMP hakkında sunumlar gerçekleştirilmiştir. Teorik bilgilendirmeler sonrası eğitim merkezi kampüsünde bulunan AFAD Deprem Simülasyon M...
[Devamı]
Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneğine (SABAH) eğitim verildi. 01 Kasım 2017
foto
23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği (S.A.B.A.H.) üyelerine (19 kişi) yönelik olarak Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'mizce 5 günlük HAFİF ARAMA VE KURTARMA EĞİTİMİ düzenlenmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456