İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

logo
Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi
RSS

Haberler

Mobil Afet Simülasyon Araçlarımız 23 İlde Eğitim Verdi 10 Ağustos 2018
foto
Halkımızın afetler konusunda bilinçlendirilmesi kapsamında Mobil Afet Simülasyon tırları 20 ilde eğitimlerine devam etti. 72 günde, 7.726 kişiye eğitim verildi. Mobil afet simülasyon araçlarımızdan deprem öncesi, anı ve sonrası hakkında AFADEM Eğitmenlerimiz tarafından bilgilendirme yapılıyor. Deprem platformunda uygulamalı olarak yaklaşık 6,5 büyüklüğünde bir deprem yaşatılıyor.
[Devamı]
Pakistan Heyetinin AFADEM ve Deprem Simülasyon Merkezimizi Ziyareti 10 Ağustos 2018
foto
Pakistan'ın Afet ve Acil Durum konularındaki koordinatör kurumu Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA) Başkanı Tuğgeneral Omar Mehmood Hayat, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanımız Yusuf AYSU ile Deprem Simülasyon Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirdiler.
[Devamı]
Doğada Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi Modül 1 Eğitimi Tamamlandı. 30 Temmuz 2018
foto
21-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında Isparta ili Yazılıkanyon'da 60 İnsani Yardım Vakfı İHH gönüllülerinin katılımıyla "Doğada Arama ve Kurtarma Temel Eğitimi Modül 1 Eğitimi" düzenlenmiştir. Eğitimimiz kamplı olarak gerçekleştirilmiş olup, yaz şartlarında doğada arama ve kurtarmada kullanılacak malzemelerin tanıtımı yapılmış olup, temel kurtarma konusundaki uygulamaların yapılmasıyla eğitimimiz başarıyla tamamlanmıştır.
[Devamı]
Milli Eğitim Bakanlığı Personeline Yönelik Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi Başladı. 26 Haziran 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığı Personeline yönelik Hafif Arama ve Kurtarma Eğitimi'nin ilki 26-30 Haziran 2018 tarihleri arasında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'nde başladı. Eğitimin ilk günü yapılan açılışa Milli Eğitim Bakanlığı Sivil Savunma Koordinatörü Sayın Asaf KAYGUSUZ, Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Sayın Özkan AVCI, Milli Eğitim Bakanlığı İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanı Abdulhamit KARATAŞ ile Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Müdürü İlhan ERANIL katılmışlardır.
[Devamı]
Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Müdürlüğüne İlhan ERANIL atandı. 18 Haziran 2018
foto
Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne Elmadağ eski İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan ERANIL atanmış olup, 13 Haziran 2018 tarihinde yeni görevine başlamıştır.
[Devamı]
Deprem Simülasyon Tırları; AFADEM Koordinasyonunda Her Yaştan Katılımcıya Eğitim Vermek İçin İllerde... 07 Haziran 2018
foto
En iyi öğrenmenin "Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" olduğu düşüncesinden hareketle AFAD Deprem Simülasyon Tırlarında eğitimler gerçekleştiriliyor. AFADEM öğretmenleri tarafından gerçekleşen eğitimlerde; depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak anlatılıyor.
[Devamı]
AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail PALAKOĞLU Deprem Simülasyon Merkezi'ni ziyaret etmişlerdir. 05 Haziran 2018
foto
04 Haziran 2018 Pazartesi günü Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi tarafından AFAD Deprem Simülasyon Merkezi'nde AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail PALAKOĞLU ile Diyanet İşleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Selim ARGUN'nun katıldığı heyete Afet Farkındalık Eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Olağanüstü Koşullarda Hemşirelik Uygulamaları Eğitim Programı Tamamlandı. 01 Haziran 2018
foto
Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi'nde, 30 Mayıs - 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Hemşirelik Yüksekokulu 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Olağanüstü Koşullarda Hemşirelik Uygulamaları Eğitim Programı çerçevesinde eğitim ve uygulamalarla ilgili tatbikat yapılmıştır. Belirtilen eğitim 120 kişilik hemşirelik bölümü öğrencilerine verilmiştir.
[Devamı]
2. Dönem Doğada Arama ve Kurtarma Eğitimi Tamamlandı. 14 Mayıs 2018
foto
2. Dönem Doğada Arama ve Kurtarma Temel Eğitim Programı 07-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında çeşitli il müdürlüklerimizden 58 personelimizin katılımı ile Eskişehir Karakayalar' da tamamlandı.​
[Devamı]
Doğada Arama ve Kurtarma Temel Eğitim Programı Modül -1 Kursu Tamamlandı. 07 Mayıs 2018
foto
30 Nisan 6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Eskişehir – Karakayalar ’da düzenlenen 2. Donem Doğada Arama ve Kurtarma Temel Eğitim Programı Modül -1 kursu A grubu çeşitli il müdürlüklerimizden 65 personelimizin katılımı ile tamamlandı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678