İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

BM Çalışanları İle Yakınlarına "Temel Afet Bilinci ve Simülasyon Uygulaması Eğitimi" Verildi. 06 Nisan 2017

Başkanlığımız Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) yerleşkesinde bulunan AFAD Deprem Simülasyon Merkezi’nde; Birleşmiş Milletler Güvenlik ve Koruma Departmanı (UNDSS)'nın yerli ve yabancı personeli ile yakınlarına yönelik deprem riski ve muhtemel yıkıcı etkileri kapsamında depremlerin oluşumu, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılacaklar, alınacak önlemler ve ikincil afetler konusunda AFADEM Öğretmeni Sayın Çetin ÇAVUŞ tarafından İngilizce olarak “Temel Afet Bilinci Eğitimi” verilmiştir. Eğitime 100 kişi katılmıştır.

Eğitim kapsamında; Aile Afet ve Acil Durum Planı, Afet ve Acil Durum Çantası hazırlanması ve deprem sonrası ikincil tehlike olan yangın konuları ile alınacak tedbirler konusunda bilgiler aktarılmıştır.

Temel Afet Bilinci Eğitimi, katılımcı personel ile ailelerinin deprem simülasyonu platformunda gerçekleştirilen gerçeği ile bire bir aynı etkileri gösteren deprem anını yaşamaları ve sonrasında olası başlangıç yangınlarını nasıl müdahale ederek söndüreceklerine ilişkin tatbiki uygulama ile sona ermiştir.

İlgili Haberler