İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

Pakistan Heyetinin AFADEM ve Deprem Simülasyon Merkezimizi Ziyareti 10 Ağustos 2018

Pakistan'ın Afet ve Acil Durum konularındaki koordinatör kurumu Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA) Başkanı Tuğgeneral Omar Mehmood Hayat, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanımız Yusuf AYSU ile Deprem Simülasyon Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaret kapsamında Deprem Simülasyon Merkezimizde AFADEM eğitmenlerimiz tarafından İngilizce brifing alan Omar Mehmood Hayat, senaryo gereği 1999 yılında yaşanan Düzce depremini deneyimledi.  Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma ekiplerinin gerçekleştirdiği yüksek katlardan iniş, üst katlarda mahsur kalan kazazedenin kurtarılması, enkaz altında kalan kazazedeye köpekli arama kurtarma timleriyle arama ve  müdahale tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatın ardından KBRN olaylarında kullanılan araç,  gereç ve teçhizatları inceleyen Omar Mehmood Hayat, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanımız Yusuf AYSU’ya  plaket takdim etti. Daire Başkanımız Yusuf AYSU ise Omar Mehmood Hayat ve beraberindeki heyete  olası afetlerde kullanılabilecekleri Afet ve Acil Durum Çantası hediye ettiler ve ardından Pakistan Ulusal Afet Yönetimi Ajansı (NDMA) Başkanı ve beraberindeki heyet AFADEM yerleşkesinden ayrıldılar.

İlgili Haberler