İçeriğe Atla Menüye Atla
 

aa

Deprem Simülasyon Merkezi Eğitim Talepleri Alınmaya Başlandı 04 Eylül 2018

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Deprem Simülasyon Merkezi eğitim randevu talepleri alınmaya başlanmış olup, eğitim takvimi oluşturulmaktadır. ( Eğitim talebinde bulunmak için tıklayınız. )

MEB Müfredatındaki kazanımların paralelliğinden dolayı randevular ilkokul 4.sınıf başta olmak üzere ortaokul ve lise gruplarına randevu oluşturulacaktır. 1.sınıf 2.sınıf ve 3.sınıflara  randevu verilmeyecektir. Eğitimin verimliliği açısından seans başına 70 öğrenci kabul edilecek olup simülasyon eğitimlerimiz sabah ve öğleden sonra  iki seans halinde yapılmaktadır.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da özel eğitim gruplarının eğitim talepleri bu yılda alınmaya devam edecektir.

Simülasyon Merkezimize talepte bulunan kamu kurumları, STK'lar, yabancı heyetler ve özel kuruluşlara da afet bilinci eğitimleri verilmeye devam edecektir.

Merkezimizde “Sağlam bina yıkılmaz.” anlayışı; yaparak-yaşayarak öğrenme metoduyla uygulanmaktadır. Merkezimizde; afete dirençli yapılara yönelik tasarlanan modeller ve cihazlar ile geleceğin mimarları, mühendisleri ve şehir planlamacılarının yetişmesine katkı sağlayacak yarışma şeklinde etkinliklere yer verilmektedir. Ayrıca, basit sistemlerle tasarlanmış depreme dayanaklı model şeffaf evler de  katılımcıların kullanımına sunulmaktadır.

Depremin de tıpkı yağmur veya karın yağması gibi sıradan bir doğa olayı olduğu vurgulanan eğitimlerimizde; depremin oluşum mekanizmasına yönelik hazırlanmış modeller ile depremin nasıl oluştuğu gösterilmekte olup önlem aldığında afete dönüşmeyeceği anlayışının yerleşmesi hedeflenmektedir.

 

İlgili Haberler